Volei masculin, play-off – Etapa 1 | SCMU Craiova – Dinamo 3-1 | FOTO: Ionuț Greere

SCMU Craiova a pornit cu victorie în play-off-ul Diviziei A 1 la volei masculin. Trupa antrenată de Dănuț Pascu a câștigat cu 3-1 meciul jucat în compania lui Dinamo București, sâmbătă, în Sala Polivalentă din Bănie.

Ca și în sezonul regulat, Craiova a pierdut primul set și le-a câștigat pe următoarele trei. Situația pe seturi a fost 17-25, 25-17, 25-21, 25-13, după o oră și 31 de minute de la primul serviciu.

Oaspeții au dominat primul set al partidei, pe care l-au închis într-o manieră categorică, 17- 25 ! Oltenii au început în forță actul secund, s-au desprins rapid pe tabela de marcaj și au restabilit egalitatea, după un rezultat în oglindă, 25-17.

Setul al treilea a fost echilibrat, ambele formații s-au aflat la timonă, însă alb-albaștrii au fost mai lucizi și au preluat conducerea și la seturi. Al patrulea act al întâlnirii a fost și ultimul, Craiova nu a mai dat nicio șansă adversarilor și au păstrat în Bănie toate cele 3 puncte puse în joc.

Dănuț Pascu a început partida cu Halilovic, Lică 16 p, Milivojevic 14 p, Lupu 13 p, Imhoff 10 p, Sestan 16 p – Mastrorovic (L). A mai intrat: Olteanu.