UEFA a anunțat oficial programul fazei ligii din Conference League, iar Universitatea Craiova și-a aflat traseul european din această toamnă. Campioana României va debuta pe teren propriu, cu Getafe, și va încheia parcursul în faza ligii tot în Bănie, împotriva danezilor de la FC Copenhaga.
Primul meci este programat pe 15 octombrie, de la ora 19:45, când formația pregătită de Filipe Coelho o va întâlni pe Getafe, pe stadionul „Ion Oblemenco”. O săptămână mai târziu, pe 22 octombrie, craiovenii vor merge în Andorra pentru duelul cu Inter Club d’Escaldes. Partida va începe la ora 19:45.
Pe 5 noiembrie, Universitatea Craiova revine în fața propriilor suporteri. De la ora 22:00, oltenii vor întâlni KF Egnatia, campioana Albaniei. Urmează una dintre cele mai interesante deplasări ale campaniei. Pe 26 noiembrie, de la ora 19:45, Craiova va juca în Anglia, pe terenul celor de la Brighton & Hove Albion.
În luna decembrie sunt programate ultimele două etape. Pe 10 decembrie, de la ora 17:30, campioana României va evolua în Kazahstan, împotriva celor de la FC Kairat Almaty. Faza ligii se va încheia pe 17 decembrie, când pe „Ion Oblemenco” va veni FC Copenhaga. Meciul este programat de la ora 22:00.
Programul Universității Craiova
15 octombrie, ora 19:45
Universitatea Craiova – Getafe
22 octombrie, ora 19:45
Inter Club d’Escaldes – Universitatea Craiova
5 noiembrie, ora 22:00
Universitatea Craiova – KF Egnatia
26 noiembrie, ora 19:45
Brighton & Hove Albion – Universitatea Craiova
10 decembrie, ora 17:30
FC Kairat Almaty – Universitatea Craiova
17 decembrie, ora 22:00
Universitatea Craiova – FC Copenhaga

