Debut de vis pentru echipa de volei feminin SCMU Craiova. Fetele antrenate de Lucian Zlotea s-au impus în minimum de seturi, scor 3-0, în deplasare, în fața echipei CSM Timișoara.
Meciul a contat pentru prima etapă a noului sezon – Divizia A 2, Seria Vest – și s-a încheiat cu 25-9, 25-13, 25-22 în favoarea oltencelor.
SCMU Craiova va juca în runda următoare tot în deplasare, pe terenul celor de la Cetate Deva.


