Amical | Universitatea Craiova a pierdut la scor amicalul cu campioana Bulgariei

0
170

Ludogorets Rezgrad a fost prea bună pentru Universiatatea Craiova. Campioana Bulgariei s-a impus cu scorul de 4-1 într-un meci amical disputat în cantonamentul din Austria.

Bulgarii au condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de brazilienii Caia Vidal (30) și Rick (37). După odihnă scorul a luat proporții, spaniolul Son (54) și Ivaylo Chochev (60) au marcat pentru 4-0. Alb-albaștrii au redus din diferență prin reușita lui Elvir Koljic din minutul 66.

Costel Gâlcă a început meciul cu Lung jr. – Căpățînă, Maldonado, Zajkov, Ndong – Crețu, Danciu – Mora, Houri, Barbu – Ivan. Pe parcursul meciului au mai intrat: Oshima, Paradela, Mitriță, Gașpăr, Badelj, Bană, Koljic, Lăpădătescu şi Petculescu.

Duminică, în ultima partidă amicală din Austria, Universitatea Craiova întâlnește formația elvețiană FC St. Gallen.