Stranieri | Valentin Mihăilă a marcat pentru Parma în victoria cu FarlpiSalo

0
71

Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă pe teren încă din startul partidei, Parma și-a consolidat poziția de lider în Serie B după victoria de pe terenul codașei FarlpiSalo, scor 2-1, sâmbătă, în etapa cu numărul 30.

Mihăilă a reușit să deschidă scorul în minutul 29, după ce a trimis printre picioarele portarului pasa superbă venită de la Ange-Yoan Bonny. Acesta este al patrulea gol înscris de fostul jucător al Universității Craiova în actuala ediție de campionat. Gazdele au restabilit egalitatea în minutul 65, grație golului marcat de Dubickas, dar după doar trei minute „cruciații” au trecut din noul la conducere prin golul lui Estevez.

VIDEO – Golul Valentin Mihăilă

Mihăilă a fost înlocuit în minutul 54 de polonezul Adrian Benedyczak, Dennis Man a fost integralist. La gazde, Denis Hergheligiu a rămas pe banca de rezerve.

FERALPISALÒ: Pizzignacco – Bergonzi, Pilati, Martella – Letizia (84’ Pietrelli), Kourfalidis, Fiordilino, Di Molfetta (74’ Zennaro), Tonetto (74’ Giudici) – Manzari (56’ Dubickas), Butic (56’ La Mantia). Antrenor: Marco Zaffaroni.

PARMA: Chichizola – Delprato, Osorio, Circati, Zagaritis – Hernani (72’ Sohm), Cyprien (54’ Estévez) – Man, Bernabé (79’ Camara), Mihăilă (54’ Benedyczak) – Bonny (73’ Charpentier). Antrenor: Fabio Pecchia.