Volei | Misiune îndeplinită sub Feleac

0
383

Echipa de volei masculin SCM Universitatea Craiova a câștigat cu scorul de 3-0 meciul disputat în deplasare, pe terenul formației Universitatea Cluj, în etapa cu numărul 16 din cadrul campionatului național Divizia A1.

Alb-albaștrii au jucat foarte bine în prima secvență a întâlnirii și au închis actul cu 25-15. Ca și în alte partide, băieții lui Pascu s-au relaxat și au dat posibilitatea gazdelor să intre în joc. Ardelenii au condus în setul secund 7-3 și 14-8! Craiovenii au egalat la 22-22 și au făcut 2-0 la seturi după 26-24. Setul al treilea a fost și ultimul. 25-21 și gruparea din Bănie vine acasă cu toate punctele.

CRAIOVA: Stöhr 12 puncte, Ćuk 8, Hernandez 7, Călin 11, Paez 3, Ćulafić 17 – Diaconescu (L). Au mai intrat: Jimenez și Ocunschi 1.

Pentru SCM Universitatea Craiova urmează meciul de pe terenul campioanei Arcada Galați.