Stranieri | Valentin Mihăilă, un nou gol pentru Parma. Victorie dramatică pentru „cruciați”

0
374

Valentin Mihăilă a înscris în partida dintre Parma și Venezia, din etapa cu numărul 23 a sezonului din al doilea eșalon al fotbalului italian. Gazdele au câștigat cu scorul de 2-1, cu golul victoriei a fost marcat de Camara în minutul 90+10!

În minutul 21, atacantul echipei naționale a primit o pasă excelentă și a pornit într-o cursă senzațională spre careu. După o preluare largă, jucătorul echipei naționale a trimis mingea plasat spre poartă și l-a învins pe portarul oaspeților cu un șut la colțul lung. Reușita a fost validată de arbitrajul video. Bucuria liderului din Serie B n-a ținut mult. Pohjanpalo a egalat în minutul 26 și a stabilit scorul pauzei.

Parma a marcat golul victoriei în al 10-lea minut suplimentar, grație reușitei lui Drissa Camara, și și-a consolidat poziția de lider în Serie B. Denis Man a jucat pe întreaga durată a meciului, iar Mihăilă a fost înlocuit în minutul 83.

Cu reușita de sâmbătă, Mihăilă ajunge la 3 reușite în acest sezon, în care a mai contribuit și cu un asssist.