Superliga | FCU pleacă cu un punct de la Sibiu

0
344

FCU Craiova a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat la Sibiu, în compania formației FC Hermannstadt, contând pentru etapa cu numărul 7 din play-out-ul Superligii.

Ionuț Gurău și-a ținut poarta intactă în prima repriză, portarul craiovenilor a avut intervenții spectaculoase la ocaziile gazdelor. Mai întâi a ratat Silviu Balaure, apoi Daniel Paraschiv nu a putut să înscrie. Napoli l-a înlocuit în repriza secundă pe cel mai bun jucător al său din prima parte cu Robert Popa, însă și tânărul goalkeeper s-a arătat inspirat în fața sibienilor.

S-a terminat 0-0 și FCU rămâne pe locul 2 în play-out. De partea cealaltă, Hermannstadt a pe locul patru.

FC Hermannstadt: Letica – Butean, Bejan, Stoica, Opruț (81, Oroian) – Balaure (81, Bărbuț), Mino, Biceanu (71, Alhassan), Popescu – Paraschiv, Iancu (71, Limaj). Antrenor: Marius Măldărășanu.

FCU Craiova: Gurău (46, R.Popa) – Negru, Duarte, Henriques, Mascarenhas – Albu, Asamoah (60, Achim) – Baeten, Bauza, Van Durmen (54, Bahassa) – Chițu. Antrenor: Nicolo Napoli.