Liga Florilor | SCM Craiova a cedat în disputa de la Buzău

0
381

Echipa feminină de handbal SCM Universitatea Craiova a pierdut cu scorul de 40-36 meciul disputat la Buzău, joi, în compania formației gazdă SCM Gloria.

În partida contând pentru etapa cu numărul 20 din Liga Florilor, gazdele au condus la pauză cu scorul 22-16. Craiova rămâne cu 25 de puncte la activ și o așteaptă pe Rapid după pauză prilejuită de meciurile de naționalei României cu Portugalia – barajul pentru calificarea la Campionatul Mondial.

BUZĂU: Batinovic, Kelemen, Nenenzic – Blazevic 10, Ilyna 10, Keita 7, Czeczi 6, Moroianu 3, Iuganu 1, Petrovic 1, Prkacin 1, Burlachenko 1, Zamfirescu.

CRAIOVA: Curmenț, Șușnea – Krpez 10, Bak 6, Zamfir 5, Jipa 4, Joao 3, Țicu 3, Andrei 2, Colac 2, Vâlcan 1, Cace, Rocha.

Aruncări de la 7 m: 5/5 – 4/4

Eliminări x 2 min: 4-3