Volei | SCM Universitatea Craiova a cedat în propriul fief în fața campioanei

0
287

Voleibaliștii de la SCM Universitatea Craiova nu au prins o zi bună și au cedat în meciul disputat pe teren propriu cu Arcada Galați în minimum de seturi , scor 0-3. Partida a contat pentru runda a 10-a din cadrul campionatului național Divizia A1.

În primul set, băieții lui Dănuț Pascu au mers cap la cap cu adversarii până pe final, însă gălățenii au  de momentele neinspirate ale alb-albaștrilor și au închis parțialul cu 25-22. Arcada a mers perfect în actul al doilea, Lică & compania nu au putut ține piept și s-a făcut 0-2 (19-25). Oaspeții s-au aflat în avantaj pe tot parcursul celui de-al treilea set și au terminat meciul cu 3-0, după 25-23.

CRAIOVA: Viiber 2 puncte, Cplin 5, Vinicius 8, Lică 13, Lupu 7, Kovacevic 9 – Diaconescu (L). A mai intrat: Teleleu.

În ultima etapă din tur, SCM Universitatea Craiova se deplasează în Capitală, pentru duelul cu Știința București.