Liga 1: FCU pierde în prelungiri la Botoșani

0
158

FCU Craiova a pierdut în minutele de prelungire meciul disputat în deplasare, la Botoșani, în etapa cu numărul 14 din Superligă. S-a terminat 1-0 pentru gazde.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Sekou Kamara, în minutul 90+2, cu un șut din interiorul careului.

FC Botoșani: Pop – Patache, Dican, Boli, Țigănașu – Zabou (’46, Shahaf), Ivanov (’75, Mussis), Sylla – Criciuma (’74, Petkovski), M.Roman II (’80, Camara), Dragu (’87, M.Roman I). Antrenor: Mihai Teja.

FCU: Popa – Negru (’58, Bahassa), Duarte, Papadopoulos (’80, Paramatti), Huyghebaert – Asamoah, Achim – Enache, Bauza, Van Durmen – Ganea (’70, Ibrahim). Antrenor: Paul Răducan.