Amical: Universitatea Craiova a câștigat clar amicalul cu Arminia Bielefeld

0
537

La primul meci din cadrul stagiului de pregătire din Austria, Universitatea Craiova a câștigat cu scorul de 4-1 meciul jucat contra celor de la Arminia Bielefeld, formație retrogradată din Bundesliga la finalul stagiunii precedente.

La pauză a fost 1-0 pentru alb-albaștrii, Andrei Ivan a transformat o lovitură de la 11 m în minutul 5. Craiova s-a dezlănțuit în partea secundă, iar Jovan Markovic a reușit o dublă în minutele 52 și 60. Prima dată a reluat cu capul centrarea lui Căpățână, apoi a finalizat cu un șut de la distanță.

Nemții au redus din diferență în minutul 73, grație reușitei lui Christian Gebauer, pentru ca Ante Roguljic să stabilească scorul final, în minutul 80, cu un șut pe jos de la marginea careului.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Papp, Screciu, Vătăjelu – Mateiu, Vînă – Baiaram, Gustavo, Ivan – Koljic. Pe parcursul meciului au intrat și ceilalți jucători aflați pe foaie.

Pe 29 iunie, de la 19:30, juveții o vor întâlni pe Qarabag FK (Azerbaijan, liga 1).