Liga 1: FCU câștigă în minutul 90+1 în „Ștefan cel Mare”

0
196

FCU Craiova a învins pe Dinamo, chiar în „Groapă”, cu scorul 2-1, într-un meci din etapa a patra a play-out-ului Ligii 1. Băieții lui Nicolo Napoli pare că au scăpat de orice griji în urma acestui rezultat.

Meciul din „Ștefan cel Mare” a început practic de la 1-0. Irobiso a împins în poartă mingea primită de la Morar – în secunda 35. Hyughebaert a egalat cu un șut de la marginea careului (50), iar Andrea Compagno a dat lovitura în primul minut de prelungire. Atacantul italian l-a învins pe Eșanu după o pasă primită de la Kovacic.

Dinamo: Eşanu – Grădinaru (Ehmann ’66), Patriche, Carp, De Moura – Bani (Matei ’67), Pierret (Răuţă ’86), Rodriguez (Ivanov ’85), St.Filip – Irobiso, Morar (Ivanovski ’46). Antrenor: Dusan Uhrin.

FCU Craiova: R.Popa – Negru, Kovacic, Paramatti, Huyghebaert – Baeten (Sidibe ’46), Asamoah (Albu ’40), Achim, Van Durmen – Cl. Bălan (Ondaan’75), Compagno. Antrenor: Nicolo Napoli.