Liga 1: FCU câștigă la Mediaș fără să forțeze

0
334

FCU Craiova a câștigat cu 2-0 meciul jucat la Mioveni în cadrul etapei cu numărul 2 din play-out-ul Ligii 1 la fotbal. Echipa antrenată de Nicolo Napoli acumulază după acest succes 21 de puncte și urcă peste Chindia Târgoviște în clasament.

Bauza a deschis scorul în minutul 40 cu un exterior de mare finețe din interiorul carelui, iar Andrea Compagno a stabilit scorul final cu opt minute înainte de concluzia partidei. Atacantul italian a profitat de ieșirea eronată a portarului medieșean și a trimis cu capul în plasă.

Gaz Metan: Grosz – Kanda, Matricardi (46, Tala), Avram, Maxim – Harfaş (46, Covaci), Iancu – Ursu, Gaşpar (83, Câmpean), Costea – Domşa (46, Noian). Antrenor: Flavius Boroncoi.

FCU Craiova: Popa – Negru, Diallo (84, Paramatti), Kovacic, Buşu – Asamoah, Marquet (66, Pop) – Baeten (84, Blidar), Bauza (66 Cl.Bălan), Van Durmen (46, Sidibe) – Compagno. Antrenor: Nicolo Napoli.

Pentru FCU urmează meciul de pe teren propriu cu CS Mioveni.