Liga 1: Repetenți în Ilfov. FC Voluntari – Universitatea Craiova 3-1

0
112

Înfrângere pentru Universitatea Craiova în etapa a doua din play-off-ul Ligii 1. Trupa antrenată de Laurențiu Reghecampf a pierdut cu scorul de 3-1 pe terenul celor de la FC Voluntari.

Craiova a dominat prima prima parte a a întâlnirii, însă nu a pus în pericol poarta lui Mihai Popa. Gazdele au deschis în minutul 7, după ce Vladimir Screciu și-a înscris în proprie poartă mingea trimisă de Ricardinho.

Gustavo a restabilit egalitatea în minutul 64, dar ilfovenii au preluat din nou conducerea de pe tabelă la 3 minute distanță. Ricardihno a profitat de o eroare în apărarea oltenilor. Screciu a greșit din nou și Voluntari a închis jocul în minutul 73. Adam Nemec a înscris, după ce rămâne singur cu Pigliacelli.

Per ansamblu, evoluția alb-albaștrilor a fost una foarte slabă, departe de meciurile anterioare.

FC VOLUNTARI: Popa – Ciobotariu, Meleke, Armaș (’85, Fulop), Vlad (’82, Briceag) – Ricardinho (’88, Costin), Droppa – Rață, Budescu (’88, Merloi), Lopes – Nemec (’85, Tavares).
Antrenor: Liviu Ciobotariu.

UNIV.CRAIOVA: Pigliacelli – Conte (’38, Vlădoiu), Papp, Screciu, Bancu – Cîmpanu (’46, Baiaram), Crețu (’46, Nistor), Mateiu (’46, Bic) – Gustavo, Markovic (’57, Koljic), Ivan.
Antrenor: Laurențiu Reghecampf.