Liga 1: Victorie la scor de neprezetare pentru FCU

0
542

FCU Craiova a câștigat cu scorul de 3-0 meciul disputat sâmbătă, la Mediaș, în compania formației Gaz Metan Mediaș, în etapa a 28-a din Liga 1.

Andrea Compagno a deschis scorul în minutul 8 din centrarea lui Baeten, iar Radu Negru a majorat diferența elevilor lui Nicolo Napoli, în minutul 55, cu un șut de la 15 metri la colțul din stângă. Claudiu Bălan a stabilit scorul final dintr-o lovitură de la 11 m acordată pentru un fault asupra lui Huyghebaert (68).

Gaz Metan Mediaș: Bumbar – Maxim, Matricardi, Kanda, Tala (’46, E. Avram) – Harfaș (’46, Covaci), Junior (’88, Cîmpean) – Șteau (’73, Mathaus), Gașpar (’81, Domșa), Costea – Iancu. Antrenor: Lucian Boroncoi.

FCU: Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert (’78, Bușu) – Baeten (’56, Buaza), Asamoah (’72, Pop), Albu (’56, Marquet), Van Durmen (’72, Sidibe) – Compagno, Cl.Bălan. Antrenor: Nicolo Napoli.

Pentru FCU urmează duelul cu Rapid București, programat marți, 1 martie, de la ora 19:55.