Liga 1: Universitatea Craiova egalează pe CFR în minutul 90+6 | 1-1 scor final

0
344

Universitatea Craiova şi CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, derby-ul din etapa cu numărul 24 din Liga 1. Alb-albaștrii au egalat în minutul 90+6!, iar ardelenii au terminat meciul din Bănie cu doi jucători eliminați.

Elevii lui Dan Petrescu au început foarte bine partida şi au trecut în avantaj încă din minutul 14, graţie unui gol reuşit de Claudiu Petrila.

A doua repriză le-a aparţinut clar oltenilor., care au ratat ocazii imense de a marca. În minutul 90+6, Universitatea Craiova a dat lovitura prin Gustavo. Brazilianul a trimis mingea în poartă respinsă în două rânduri de Bălgădrean, la șuturile lui Crețu și Bancu.

CFR Cluj a terminat meciul cu doi oameni mai puțin pe teren. Camora a fost eliminat în minutul 85 pentru două cartonașe gabene, iar Bălgrădean a primit direct roșu pentru injurii.

UNIV.CRAIOVA: Pigliacelli – Vătăjelu (83, Vlădoiu), Papp, Screciu, Bancu – Cîmpanu (46, Gustavo), Crețu, Mateiu (83, Căpățână), Baiaram (78, Vînă) – Ivan, Koljic (Markovic). Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

CFR CLUJ: Bălgrădean – Manea, Burcă, Graovac, Camora – Bordeianu (63, Chipciu), Boateng, Deac (87, Cestor) – Omrani (63, Sacko), Debeljuh (79, Buș), Petrila (87, Birligea). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonașe galbene: Papp, Koljic  / Graovac, Deac, Camora (2), Chipciu, Bălgrădean

Cartonaş roşu: Camora (85), Bălgrădean (90+7)

Arbitri: Ovidiu Hațegan – Radu Ghinguleac, Ferencz Tunyogi; R – Andrei Chivulete.