Liga 1: FCU a trecut de Gaz Metan Mediaș cu 2-0

0
406

FCU Craiova a câștigat în sfârșit un meci în Liga 1. Trupa lui Flavius Stoican a trecut de Gaz Metan Mediaș cu scorul de 2-0, vineri, în primul meci al etapei cu numărul 13.

După 0-0 la pauză, Claudiu Bălan a deschis scorul în minutul 47, după o centrare venită dintr-un corner executat de Baeten. Oaspeții au rămas în inferioritate numerică în minutul 83, Junior a fost eliminat după un fault din postura de ultim apărător asupra lui Raicea. Același Raicea a stabilit în prelungiri și scorul final.

FCU Craiova: Popa – Huyghebaert, Kovacic, Gajic, Bușu – Asamoah, Van Durmen – Sidibe (69, Marquet), Baeten (76, Raicea), Ondaan (88, Pop) – Cl.Bălan (88, Blidar).
Antrenor: Flavius Stoican.

Gaz Metan Mediaș: Vâlceanu – Izata (74, Romeo), Matricardi, Yuri, Trif (62, Velisar) – Alceus (74, Irobiso), Junior – Steau, Deaconu, Grădinaru (74, Chamed) – Sarr (62, Morar).
Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonașe galbene: – / Matricardi, Alceus

Cartonaș roșu: Junior (83)