FOTO Handbal: Universitatea Craiova s-a impus în duelul cu Unirea Sânnicolau Mare

0
619

Echipa de handbal masculin Universitatea Craiova s-a impus în meciul jucat sâmbătă, pe teren propriu, scor 40-38, în compania formației Unirea Sânnicolau Mare. Meciul a contat pentru etapa cu numărul 3 din cadrul Diviziei A – Seria C.

Prima repriză a fost echilibrată și s-a încheiat cu avantaj de două goluri (21-19) în favoarea băieților antrenați de Cătălin Popescu. Craiova a avut în două rânduri avantaj de trei goluri, dar de fiecare dată oaspeții au reușit să revină.

Echilibrul s-a menținut și în partea a doua a întâlnirii. Alb-albaștrii au păstrat diferența de la pauză și au încheiat victorioși partida din sala „Ion Constantinescu”.

Craiova: Gheorghiță, Bureța – Luntraru 16, Micu 6, Iovănescu 5, Gușatu 5, Rușeanu 3, Matei 2, Ianăși 2, A. Păun 1, Budoiu, Coadălată. Antrenor: Cătălin Popescu.

Sânnicolau Mare: Hegheduș, Maiorovits, Șerb – Mutu 13, Roosz-Suba 9, Drăgănescu 5, Morar 4, Sonohat 3, Izvineanțu 2, Ungureanu 2, Zanc, Voicu. Antrenor: Jozsef Roosz-Suba.

Aruncări de la 7 m: 8/8 – 2/3

Eliminări: 1x2min – 2x2min

Ambele echipe au câte 6 puncte după primele trei etape. Pentru formația craioveană urmează meciul de la Timișora, contra celor de la CSU Politehnica.