La Liga: Atletico a pierdut pe terenul lui Alaves. Victorie pentru Sevilla, iar Valencia și Bilbao au terminat la egalitate. Fără gol pe Bernabeu

0
281

Campioana Atletico Madrid a pierdut meciul jucat sâmbătă pe terenul bascilor de la Alaves, scor 1-0.

Gazdele au marcat în minutul 4 unicul gol al întâlnirii. Victor Laguardia a reluat cu capul lovitura de colț executată perfect de Luis Rioja.

Valencia și Athletic Bilbao au terminat la egalitate, scor 1-1. Gazele au egalat în minutul 90+5, moment în care se aflau în inferioritate numerică, Max Gomez a fost eliminat în minutul 82 pentru cumul de cartonașe galbene.

A fost 0-1 în minutul 69. Inigo Martinez a plasat cu capul mingea în plasa laterală, în urma unei lovituri de colț executată de Berenguer. „Liliecii” au egalat în minutul 90+5,  Marcos Andre a finalizat pasa trimisă în fața porții de Guedes.

Sevilla s-a impus în fața celor de la Espanyol Barcelona cu scorul de 2-0.

Youssef En Nesyri a marcat în minutul 13 cu un șut în vinclu. Rafa Mir a închis conturile în minutul 88, moment în care gazdele jucau în inferioritate numerică. Vârful Sevilliei a trimis balonul în colțul lung.

Partida dintre Real Madrid și Villarreal  s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.