La Liga: Real s-a încurcat de Levante. Atletico are punctaj maxim. Ultimele două meciuri se joacă azi

0
431

Și Real a călcat strâmb în etapa a doua din campionatul de fotbal al Spaniei – La Liga. Trupa lui Carlo Ancelotti a făcut 3-3 pe terenul lui Levante.

Gareth Bale a marcat în minutul 5 și cu 1-0 s-a încheiat prima repriză de pe „Estadi Ciutat de València”. Începutul reprizei secunde a aparținut gazdelor. Marti Roger aa egalat la câteva secunde după odihnă, iar Campana a finalizat cu un șut n forță și și-a adus echipa în avantaj (57). Intrat pe teren în minutul 59, Junior Vinicius  a restabilit egalitatea în minutul 73, dar bucuria madrilenilor nu a durat mult pentru că Rober Pier a înscris în minutul 79 pentru 3-2. Același Vinicius a reușit dubla în minutul 85 și a stabilit și scorul final.

Atletico Madrid are punctaj maxim după primele două etape din actuala stagiune. Trupa lui Simeone a învins pe propriul teren, scor 1-0, pe Elche.

Unicul gol al întâlnirii s-a marcat în minutul 39. Ángel Correa a profitat de o eroare a portarului advers și a trimis mingea în poarta goală.

Real Sociedad a trecut la limită de nou promovata Rayo Vallecano, scor 1-0.

Mikel Oyarzabal a marcat din penalty singurul gol al întâlnirii (68).