FCU Craiova a pierdut cu scorul de 2-1 meciul de la Voluntari, sâmbătă, în etapa a treia din Liga 1.

Prima repriză a fost slabă din toate punctele de vedere și la cabine s-a intrat cu scorul de 0-0.

Ilfovenii au deschis scorul imediat după odihnă, Marcelo Lopes a trimis din voleu, după un corner executat de Vadim Rață. Băieții lui Mutu nu au pus în pericol poarta lui Rîmniceanu și au gafat în minutul 78 la golul doi al gazdelor. Igor Armaș a marcat cu o execuție acrobatică.

Claudiu Bălan a relansat partida cu golul marcat în minutul 87. Atacantul alb-albaștrilor a reluat nemarcat din câțiva metri, după o centrare foarte bună a lui Albu. Peste un minut se putea face 2-2, însă Bălan nu a fost inspirat și a ratat să își treacă în cont o „dublă”.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Miranda, Tamaş, Armaş, Briceag – Neluţ Roşu (59, Achim), Raţă, A.Ilie (73, R.Ion)- Fulop (59, Tavares), Nemec (46, Paraschiv), Marcelo Lopes (80, Vlad). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

FCU Craiova 1948: Mogoșanu – Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Sidibe (54, Vieira), Albu, Asamoah – Baeten, Bălan, Bauza (35, Raicea). Antrenor: Adrian Mutu.