FCU Craiova a învins Dinamo București cu scorul de 1-0, duminică seara, în ultimul meci al etapei cu numărul 2 din Liga 1.

Trupa lui Adi Mutu a dominat ostilitățile pe stadionul „Ion Oblemenco”  și au ratat ocazii importante în prima parte a întâlnirii. Golul a picat în repriza secundă. Hugo Vieira, intrat pe teren de câteva minute, a reluat cu capul centrarea lui Bauza (65).

FCU Craiova: Mogoșanu – Negru, Diallo, Kovacic, Huyghebaert – Achim (87, Raicea), Albu (C), Asamoah – Baeten, Bălan (58, Hugo Vieira), Bauza (77, Răducanu).
Antrenor: Adrian Mutu.

Dinamo: Eșanu – Sorescu (C), Diniță, Giafer, Filip – Crețu, Răuță, Radu – Mihaiu (35, Neicuțescu), Moldoveanu, Florescu (35, Bani).
Antrenor: Dario Bonetti.