SCM Craiova și Rapid București au terminat la egalitate, scor 20-20 meciul jucat la Rm.Vâlcea, în compania formației Rapid București, în etapa a 23-a din Liga Florilor.

Craiova a început mai bine meciul din Sala Traian din Râmnicu Vâlcea și a condus cu 4-1 și 7-4, însă rapidistele au marcat de 5 ori la rând și au trecut în avantaj. Giuleștencele au condus la pauză cu 11-10, iar în partea secundă au avut și trei goluri avans pe tabela de marcaj. Fetele lui Bogdan Burcea au alergat după egalare și au reușit să o facă după trei goluri la rând în ultimele minute de joc.

RAPID: Foggea, Dobre – Buceschi 5, Boljevic 4, Kassoma 3, Chricuță 2, Popa 2, Badea 2, Lazăr 1, Chetrariu 1, Craiu, Ilie, Constantinescu. Antrenor: Carlos Viver.

CRAIOVA: Dzhukeva, Curmenț, Chetraru – Nica 5, Zamfir 4, Țicu 4, Andrei 3, Adespii 2, Șelaru 1, Crăciun 1, Savu, Colac, Cace. Antrenor: Bogdan Burcea.

SCM Craiova joacă mâine, de la ora 19.45, în compania celor de la CSM Slatina.