AC Milan a învins cu scorul de 3-1 pe terenul Parmei. Dennis Man a jucat tot meciul, iar Valentin Mihăilă – accidentat, nu a jucat.

Rossonerii au condus cu 2-0 la pauză, dar și-au complicat situația după ce Ibrahimovic a fost eliminat în minutul 60 pentru înjurii.

Ante Rebic a trimis cu dreptul în vinclu, după o pasă primită de la Ibrahimovic (8). Kessie a majorat avantajul oaspeților cu un minut înainte de pauză, după o combinație între Ibrahimovic și Theo Hernandez, și o pasă din prima pentru mijlocașul ivorian.

Aflată cu un om plus, Parma a redus din diferență prin Riccardo Gagliolo (66) și a alergat pentru egalare până în ultimul minut .În prelungiri, puștiul Traore a pierdut mingea într-o zonă periculoasă, Dalot a scăpat singur, i-a pasat pefect lui Rafael Leao, care a închis partida (90+3).

Final de meci dramatic pe „Alberto Picco”, Spezia a învins pe Crotone cu scorul de 3-2, după ce oaspeții conduceau în minutul 89 cu 2-1 ! Denis Drăguș nu a făcut parte din lotul lui Crotone.

Crotone a deschis scorul în minutul 40, Koffi Djidji a marcat cu un lob de la marginea careului și a stabilit scorul pauzei.

Daniele Verde a restabilit egalitatea în minutul 64 cu un șut din unghi, iar Simy și-a readus echipa în avantaj în minutul 78. Atacantul nigerian a fructificat serviciul primit în fața porții de la Niccolo Zanellato.

Giulio Maggiore a rămas singur cu portarul advers și a marcat pentru 2-2 (89). Golul victoriei a venit în al doilea minut suplimentar. Maggiore a lovit transversara, mingea a sărit la Martin Erlic, care a pus capul și a păstrat cele trei puncte acasă.

Torino a bătut la Udine cu scorul de 1-0 și s-a desprins la 7 puncte de zona roșie.

Andrea Belotti a marcat din penalty singurul gol al partidei (61).