Ligue 1: AS Monaco a învins categoric la Saint-Etienne

0
348

AS Monaco a învins, vineri seara, în deplasare, cu scorul de 4-0, pe AS Saint-Etienne, în etapa a 30-a a campionatului Franţei.

După doar 1-0 la pauză, gol marcat de Stevan Jovic în minutul 13, după ce ratase inițial o lovitură de la 11 m, trupa lui Niko Kovac s-a dezlănțuit după pauză. Au marcat pentru formația din Principat: Aurelien Tchouaméni (55), Sofiane Diop (65) şi Krepin Diatta (76).

Saint-Étienne: Bajic – Kolodziejczak, Cissé, Sow – Debuchy ©, Camara, Boudebouz (Youssouf, 60′), Neyou (Modeste, 68′), Trauco (Abi, 46′) – Khazri (Riviera, 68′), Bouanga (Moueffek, 81′).
Antrenor: Claude Puel.

AS Monaco: Lecomte – Sidibé, Disasi ©, Badiashile (Matsima, 83′), Caio Henrique (Ballo-Touré, 83′) – Golovin (Diatta, 76′), Fofana, Tchouameni, Diop (Fabregas, 66′) – Volland, Jovetić (Ben Yedder, 76′).
Antrenor: Niko Kovac.