Milan s-a distrat cu Crotone, scor 4-0. La oaspeți, Denis Drăguș nu a fost nici pe banca de rezerve.

Zlatan Ibrahimovic a marcat singurul gol al primei reprize și a ajuns cu reușita din minutul 31 la cota 500 la echipele de club. Starul suedez a finalizat după un un-doi cu Rafael Leao.

Zlatan a făcut „dubla” în minutul 64, apoi Ante Rebic a marcat două goluri în decurs de doar 69 de secunde (69 și 70).

Benevento și Sampdoria au terminat la egalitate, scor 1-1, duminică, în primul meci al zilei din Serie A.

Gianluca Caprari a deschis scorul în minutul 55, cu un șut din unghi, la colțul scurt, profitând și de o poziționare greșită a lui Emil Audero. Oaspeții au egalat cu zece minute de final. Mikkel Damsgaard a centrat în fața porții, iar Keita Balde a trimis balonul în plasă.

Gerard Deulofeu a fost omul decisiv al lui Udinese în victoria de pe „Dacia Arena” contra celor de la Verona, 2-0 pentru friulani.

Atacantul spaniol a fost l-a provocat pe Marco Silvestri să își trimită mingea în propria poartă (83) și a închis tabela cu un șut din marginea careului, în primul minut suplimentar.

Parma a pierdut la scor de neprezentare „derby-ul emilian”, de pe teren prorpiu, în compania celor de la Bologna, scor 3-0.

Bologna a deschis scorul după 15 minute de la primul flueir. Musa Barrow a înscris cu o lovitură de cap, profitând de un marcaj larg al apărării gazdelor. S-a făcut 0-2 pe  „Tardini”  în minutul 31, Barrow a marcat pentru a doua oară, de data aceasta cu un șut la colțul lung. Riccardo Orsolini a închis tabela în prelungirile jocului.

Denis Man a intrat la pauză, iar Valentin Mihăilă a jucat din minutul 70 și a fost aproape de gol cu două minute înainte de finalul jocului. Fostul jucător al Craiovei a primit o pasă excelentă de la Zirkzee, a scăpat singur cu portarul, însă a tras peste poartă.

În ultimul meci al zilei, Lazio, cu Ștefan Radu integralist, a învins cu scorul de 1-0 Cagliari, formație la care Răzvan Marin a jucat pe întreaga durată a meciului.

Ciro Immobile a înscris în minutul 61 unicul gol al partidei. Răzvan Marin a ratat la scorul de 0-0 o ocazie imensă. Internaționalul român a scăpat singur cu Pepe Reina, însă lobul său a trecut puțin peste poartă.