La Liga: Meciuri nebune în La Liga. Programul meciurilor de astăzi

0
201

A fost spectacol în primele trei meciuri disputate în etapa a 19-a din La Liga. Etapa continuă astăzi.

Sevilla a câștigat cu 2-1 la Alaves, într-un meci în care gazdele au ratat o lovitură de la 11 m în minutul 90+1.

Scorul final a fost stabilit încă din minutul 30. En Nesyri a deschis scorul în minutul 3, apoi gazdele au egalat prin Mendez, nouă minute mai târziu. Suso a marcat un gol de generic în minutul 30 și și-a readus echipa în avantaj.

Sevilla a avut un gol anulat după consultarea arbitrajului video (83), iar în final, Alaves a avut posibilitatea de a restabili egalitatea pe tabela de marcaj. Bono a apărat lovitura de la 11 m executată de Joselu.

Meci nebun pe „Ramón de Carranza” din Cadiz, unde echipa locală a remizat cu Levante, scor 2-2, rezultat stabilit încă din minutul 28.

Perea a marcat pentru Cadiz (4), dar oaspeții au intors scorul în doar 7 minute. Marti Roger a marcat o dublă, în minutele 7 și 11. Scorul final a fost stabilit de Cala (28).

2-2 s-a terminat și partida dintre Valladolid și Elche. Oaspeții au condus la pauză cu 2-0, gazdele au revenit în repriza a doua.

Au marcat: Michel (71) și Fernandez (89), respectiv Josan (9) și (43).