La Liga: Valencia și Cadiz au remizat în ultimul meci al etapei a 17-a

0
248

Valencia a remizat cu Cadiz, scor 1-1, în ultimul meci al rundei cu numărul 17 din La Liga. „Liliecii” rămân în zona minată a clasamentului.

Oaspeții au deschis scorul prin Anthony Lozano, în minutul 58. Valencia a restabilit egalitatea cu 11 minute înainte de final, grație reușitei lui Maximiliano Gomez.

Doar 16 puncte are Valencia după primele 17 runde din La Liga și ocupă în prezent locul 17, primul deasupra liniei retrogradabile, la egalitate de puncte cu Elche, care are însă două meciuri mai puțin disputate. Cadiz este pe locul 10, cu 20 de puncte acumulate.

Valencia CF: Domènech – Correia, Guillamón, Diakhaby, Gayà – Soler, Wass (Sobrino, 75’), Yunus Musah (Álex Blanco, 63’), Cheryshev (Manu Vallejo, 63’) – Gameiro (Kang In, 26’), Maxi Gómez. Antrenor: Javier Gracia.

Cádiz CF: Ledesma – Iza, Alcalá, Cala – Espino, Jonsson, Fali, Álex Fernández (Perea, 89’), Jairo (Akapo, 46’) – Lozano (Álvaro Jiménez, 73’), Negredo (Malbasic, 73’). Antrenor: Álvaro Cervera