Fotbal | Serie A: Inter a câștigat derby-ul cu Napoli. Remize pentru Juventus și Milan

0
215

Inter Milano a câştigat derby-ul etapei intermediare din Serie A, acasă, contra celor de la Napoli, cu scorul de 1-0.

Romelu Lukaku a marcat din penalty, în minutul 71, din lovitură de la 11 m.

Juventus Torinio și Atalanta Bergamo  au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat miercuri seara în etapa a 12-a din Serie A.

Chiesa a marcat în minutul 29 unicul gol al primei reprize. Bergamascii au restabilit egalitatea după pauză, în minutul 57, prin reușita lui Remo Freuler. Torinezii puteau obţine toate cele trei puncte, dar Cristiano Ronaldo a ratat o lovitură de la 11 metri la patru minute după golul egalizator al oaspeților.

Milan a făcut doar egal, 2-2, pe terenul celor de la Genoa. A fost 0-0 la pauză, milanezii au salvat un punct cu șapte minute înainte de final.

Pentru gazde au marcat: Mattia Destro, în minutele 47 și 60. Milanezii au replicat prin Davide Calabria (52) și Kalulu (83). Ciprian Tătărușanu a fost rezervă.

Cu Vlad Chiricheș integralist, Sassuolo a scos un punct pe terenul Fiorentinei.

Sassuolo a deschis scorul în minutul 13, prin Hamed Traore. Fiorentina a egalat în minutul 35, prin Vlahovic, din penalty.

Parma și Cagliari au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un meci în care Răzvan Marin a jucat din minutul 77. Valentin Mihăilă nu a debutat încă la Parma.

Sampdoria s-a impus cu 2-1 la Verona, iar Spezia și Bologna au remizat, 2-2.