Fotbal | Ligue 1: PSG a trecut fără probleme de Rennes. Montpellier a câștigat la Bordeaux

0
200

PSG s-a impus pe teren propriu, 3-0 cu Rennes, în etapa a a 10-a din Ligue 1. Elevii lui Thomas Tuchel nu au mai pierdut niciun punct de la acel meci de pomină cu Marseille.

Parizienii au deschis scorul în minutul 11. Di Maria a profitat de o bâlbă a defensivei bretone şi i-a trimis lui Kean, care a deschis scorul cu un şut din afara careului. Fix 10 minute mai târziu, PSG s-a desprins pe tabela de marcaj, Di Maria și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu o execuție de finețe, lob peste porarul Gomis.

În partea a doua,  Di Maria şi-a trecut în cont „dubla”, în minutul 73, de această dată după o pasă venită de la Dagba.

Într-un alt joc disputat sâmbătă, Montpeller s-a impus cu scorul de 2-0 pe terenul celor de la Bordeaux.

Florent Mollet (49) și Andy Delort (66) au marcat pentru oaspeți.