PSG a făcut scor cu Dijon, 4-0, același scor ca și în ediția precedentă de campionat. Echipa lui Thomas Tuchel este lider cu un meci mai mult disputat decât Lille, care joacă astăzi la Nice.

Moise Kean a stabilit scorul la pauză, 2-0, prin golurile marcate în minutele 2 și 22. Acestea au fost primele goluri marcate de tânărul internațional italian pentru Paris.

Kylian Mbappe a intrat pe teren în minutul 73 și a stabilit scorul final, marcând o dublă în minutele 83 și 87.

Într-o altă partidă disputată sâmbătă, Olympique Marseille a câștigat la limită meciul disputat pe terenul celor de la Lorient.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Leonardo Balerdi, în minutul 54.