vineri, iunie 12, 2026

Top 5 în această săptămână

Articole similare

Fotbal | Stranieri: Alexandru Mitriță, one man show

Alexandru Mitriță a fost cel mai bun om al lui New York City în victoria cu Inter Miami din MLS.

FOTO: NEW YORK FC

Fostul jucător al Universității Craiova a reușit o dublă în victoria echipei sale, scor 3-2 în deplasare cu Inter Miami, echipa deținută de David Beckham și la care a evoluat Gonzalu Higuain, atacant transferat recent de la Juventus.

Internaționalul român a marcat în minutele 4 și 43. A fost înlocuit în minutul 69.

Alexandru Mitriță a fost convocat de Mirel Rădoi pentru partidele naționalei din următoarea perioadă, cu Islanda în barajul de calificare la EURO și cu Norvegia și Austria, în Nations League.

Daniel Cruceru
Daniel Cruceruhttp://www.sportuldoljean.ro
Jurnalist sportiv si alternativ realizator emisiuni radio. Am ales presa online pentru că este singura unde nu există limite în exprimare

Populare