AS Roma s-a impus scorul de 1-0 la Udinese în etapa a 3-a din campionatul de fotbal Italiei.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Pedro, în minutul 55.

Într-o altă partidă, Sassuolo a câștigat  4-1 meciul disputat pe teren propriu cu Crotone.

Vlad Chiricheș a început meciul titular, dar a cerut schimbarea în minutul 34, după ce a acuzat probleme musculare. La oaspeți, Denis Drăguș a intrat pe teren în minutul 77.

Golurile au fost marcate de Beradi 18, Caputo 58, 85-pen., Locatelli 90+3, respectiv Simy 48-pen.

Duminică sunt programate următoarele partide:

13.30 Atalanta – Cagliari (Digi Sport 3, Telekom Sport 3, Look Plus)
16.00 Benevento – Bologna
16.00 Lazio – Inter (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)
16.00 Parma – Verona
19.00 Milan – Spezia (Digi Sport 3, Telekom Sport 3

Partida Juventus – Napoli nu se va disputa. Oaspeții au înregistrat trei cazuri de COVID și nu au făcut deplasarea la Torino, însă riscă să piardă partida la masa verde. Jocul era programat de la ora 21. 45 (Digi Sport 3, Telekom Sport 3, Look Sport 2).