CSO Filiași a trecut cu 2-1 de Unirea Bascov, în deplasare, într-un meci care a contat pentru etapa 4 din Liga 3, seria 6.

Doljenii au deschis scorul prin autoglul lui Iosivoiu (16), iar Vaștag a marcat pentru 2-0 în partea a doua a joului, în minutul 56. Golul gazdelor a venit cu 15 minute înainte de finalul jocului, grație golului marcat de Călin.

CSO FILIAȘI: Enache – Dănescu, Circă, Dina, Calu – Vaştag, Duriţă – Armăşelu, Poiană, Buţurcă – Fotescu. Au mai intrat: Lupu, Şendroiu, Săulescu, Creţu, Manolache. Antrenor: Mario Găman.

Formația pregătită de Mario Găman are 9 puncte din 12 posibile și ocupă locul 2 în clasament, la egalitate cu liderul Sporting Roșiori.