Fotbal | Ligue 1: PSG a făcut spectacol cu Angers

0
244

Paris Saint-Germain nu a avut milă de Angers în meciul disputat vineri seara pe Parc de Princes în etapa a 6-a din Ligue 1.

Finalista Ligii Campionilor s-a impus cu scorul de 6-1, după ce la pauză echipa lui Thomas Tuchel a condus cu 2-0.

Alessandro Florenzi a marcat primul său gol în tricoul parizienilor, în minutul 7, iar scorul pauzei a fost înscris de Neymar, după o pasă venită de la Mbappe.

Tot starul sud-american a înscris în minutul 48, pentru ca Traore să reducă din handicap în minutul 52. A urmat un galop de sănătate pentru PSG, au înscris pe rând Draxler (57), Gueye (71) și Mbappe (84).

După acest succes, PSG acumulează 12 puncte şi a urcat pe poziţia a doua, la un singur punct în spatele liderului Rennes, în timp ce Angers rămâne cu 9 puncte pe locul 8.

Sâmbătă se dispută două partide din etapa a 6-a.