FCU Craiova a revenit pe primul loc în Liga 2 după victoria cu scorul de 2-1 în meciul disputat cu CSM Slatina, marți, la Severin, contând pentru etapa a 5-a din Liga 2.

Trupa lui Nicolo Napoli a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile marcate de Claudiu Bălan în minutele 4 și 22. Slatina a redus din diferență în minutul 82, Octavian Popescu a pus latul după o centrare venită de la Cotigă.

FCU: Popa – Gîț, Gugu (c), Diakite, Huyghebaert – Albu, Baeten – V.Munteanu, Anghelina (Ciolacu, 46), Răducanu (Raicea, 68) – Bălan (Diallo, 90+2).
Antrenor: Nicolo Napoli.

CSM Slatina: Grecu – Bodri, Cotigă, Manea, Deta – Oprescu, Toma, Popescu, Rogoveanu (Vlada, 78) – V.Gheorghe (c)(Doman, 65) – Ianis Stoica.
Antrenor: Mihai Ianovschi.