CSM Slatina s-a impus, scor 2-0, contra echipei maramureşene ACS Fotbal Comuna Recea, în etapa a 4-a din Liga 2.

Marian Manea a înscris cu capul după un corner executat de Vasile Gheorghe, în minutul 32, iar Ianis Stoica a închis tabela în minutul 80, cu un șut în colțul lung. Oltenii au obținut astfel prima în al doilea eșalon al fotbalului românesc.

CSM Slatina: Grecu – Iana (63, Bodri), Cotigă, M.Manea, Deta, Dorin Toma, Ov.Popescu, Oprescu (89, Radu), V.Gheorghe (63, Necșulescu), Rogoveanu (89,Preda), Vlada (63, Stoica). Antrenor: Mihai Ianovschi.

Fotbal Comuna Recea: Răileanu – Jucan, Fl.Cordoș, Oiță, Ispas – Mărieș, Micaș, Akhmatov, Balha – Rus – Coman. Antrenor: Cristian Danciu.

O nouă înfrângere la scor pentru Pandurii Tg. Jiu. Gorjenii au pierdut cu scorul de 4-0 meciul disputat la Chiajna. Golurile gazdelor au fost marcate de Llullaku (30), Arnăutu (37, 59), Vișan (72).