FCU Craiova a marcat din nou în minutele de prelungire, precum în remiza din deplasarea de la Miercurea Ciuc, însă de această dată o obținut o victorie.

Trupa lui Nicolo Napoli a câștigat cu 2-1 meciul disputat la Severin cu Dunărea Călărași.

Călin Cristea a deschis scorul pentru Craiova dintr-o lovitură liberă de la 17 metri, apoi Anghelina a ratat o lovitură de la 11 m în partea a doua a jocului. Oaspeții au restabilit egalitatea prin nou-intrarul Marius Fotescu, în minutul 78, pentru ca Claudiu Bălan să înscrie golul decisiv în minutul 90+4 dintr-o pasă primită de la Raicea.

FCU: Popa – Gîț, Gugu (c), Diallo, Huyghebaert – C. Cristea, Albu – V.Munteanu (59, Raicea), Pop (46, Anghelina), Răducanu (77, Baeten) – Ciolacu (49, Cl. Bălan). Antrenor: Nicolo Napoli.

Dunărea Călărași: Krell – Țenea, Wiktorski (74, Candrea), Șandru (c), Sălceanu – Bedea, Lopez (66, Fotescu) – Tudoran (66, Anghel), Calu (46, Sîrbu), Ciucur (88, Sava) – Bud. Antrenor: Cristian Pustai.