Fotbal | Stranieri: Românii de la Ludogorets merg mai departe în preliminariile Ligii Campionilor

0
254

Ludogoretes Razgrad s-a calificat miercuri în turul 2 preliminar UEFA Champions League după victoria cu scorul de 3-1 de pe terenul formației FK Buducnost.

Golurile campioanei Bulgariei au fost marcate de Higinio (12), Tchibota (25), Oliveira-Souza (90+3), replica gazdelor a venit în prima parte a jocului, Cukovic, din minutul 31.

Cosmin Moți și Dragoș Grigore au jucat pe întreaga durată a meciului, iar Claudiu Keșeru a intrat în minutul 76.

Ludogorets va juca în turul 2 preliminar din Liga Campionilor cu danezii de la Midtjylland. Meciul este programat săptămâna viitoare, în Bulgaria. Buducnost continuă în Europa League