Fotbal | La Liga: Trei victorii cu 2-0 pentru oaspeți. Remiză albă între Valladolid și Levante. Situația la zi în Spania

0
203

Trei dintre cele patru partide disputate miercuri în campionatul de fotbal al Spaniei s-au încheiat cu victoria oaspeșilor cu scorul de 2-0. Meciul dintre Valladolid și Levante s-a încheiat nedecis, scor 0-0.

Bilbao s-a impus pe terenul Valenciei cu 2-0. Golurile au fost marcate de Raul Garcia în minutele 13 și 46.

Tot cu 2-0 a învins și Granada la Alaves, Antonio Heredia a deschis scorul în minutul 25, iar Roberto Soldado a stabilit scorul final la patru minute de la reluare.

Gerard Moreno a adus victoria lui Villarreal la Betis Sevilla, în minutule 7 și 30. Atacantul în vârstă de 28 de ani a ajuns la cota 15 în acest sezon.

În această seară sunt programate ultimele trei partide ale etapei. Dacă învinge pe Getafe, Real Madrid se desprinde la patru puncte de Barcelona.