Inter a realizat scor de tenis cu Brescia. Formația pregătită de Antonio Conte a marcat câte trei goluri pe repriză.

FOTO> INTER FACEBOOK

Young a deschis scorul în minutul 5, iar până la pauză au mai marcat Sanchez (foto / 20 – p) și D’Ambrosio (45). În partea a doua a jocului și-au mai trecut numele pe lista marcatorilor și Galiardini (52), Eriksen (83) și Candreva (88).

Milan a revenit de la 0-2 la Ferrara și a terminat la egalitate meciul cu Spal.

Gazdele au condus grație golurilor marcate de Valoti (13) și eurogolul lui Floccari din minutul 30. D’Alessandro a primit cartonaș roșu după consultarea VAr pentru o intrare brutală în minutul 43, iar misiunea lui Milan a fost mult mai ușoară.

Leao a redus din diferență cu 11 minute înainte de finalul jocului, iar în al treilea minut de prelungire, Vicari și-a bagat mingea în propria poartă.

Cu Vlad Chiricheș pe teren pe întreaga durată a meciului, Sassuolo a câștigat cu scorul de 3-1 meciul jucat la Fiorentina.

Defrel a înscris o dublă pentru oaspeți (24-p și 35), iar Muldur a făcut 3-0. Golul gazdelor a venit în minutul 90, Cutrone a reluat imparabil cu capul, după o pasă lobată venită de la Duncan.

Parma, fără Ionuț Radu în lot, a pierdut disputa de la Verona, scor 2-3, în comapnai formației Hellas din localitate.

A fost 1-1 la pauză: Kulusevski a dechis scorul pentru oaspeți în minutul 14, iar Di carmine a egalat din lovitură de la 11 m în prelungirile primului mitan (45+2). Zaccagni a făcut 2-1 pentru Verona (54), iar Parma a revenit în meci zece minute mai târziu, Galiolo a marcat din interiorul careului. Golul victoriei a venit în minutul 82, Pessina a finalizat cu un șut sub transversală.

Sampdoria învins la Lecce cu 2-1, iar Brescia și Cagliari au terminat la egalitate, scor 1-1.

Joi sunt programate ultimele două jocuri ale etapei cu numărul 29.