Fotbal | Premier League: Victorie pentru Tottenham, Leicester, doar egal „acasă” cu Brighton

0
206

Tottenham s-a impus marți seara în meciul disputat pe teren propriu, scor 2-0, în compania formației West Ham United, în cadrul etapei cu numărul 31 din Premier League.

Cehul Tomas Soucek și-a trimis balonul în propria poartă în minutul 64, iar scorul final a fost stabilit de Harry Kane, în minutul 82, cu o execuție superbă.

Spurs a mai înscris o dată, însă golul lui Son din finalul primei reprize a fost anulat pentru offsaid cu VAR.

Într-un alt meci din aceeași etapă, Leicester a făcut doar egal, scor 0-0, în disputa de pe „King Power Stadium” cu Britghton.

Miercuri și joi se dispută celelalte partide ale etapei a 31-a, patru dintre acestea fiind transmise în direct de Eurosport 1.