Fotbal | La Liga: Remize în primele două meciuri din runda a 31-a din La Liga

0
173

Villarreal și Sevilla au încheiat la egalitate, scor 2-2, luni seara, meciul din runda a 31-a din La Liga.

Villarreal a deschis rapid scorul, prin Paco Alcacer, dar Sevilla a restabilit egalitatea în minutul 39, după reușita lui Sergio Escudero. Gazdele au revenit în avantaj până la pauză, Pau Torres a punctat pentru 2-1 în prelungirile primei reprize.

Sevilla a dominat meciul de pe ”El Madrigal” și dominația s-a văzut în minutul 63, când Munir El Haddadi a restabilit egalitatea.

Într-un alt meci disputat luni seara, Leganes și Granada au nedecis, scor 0-0.

Vezi programul etapei cu numărul 31 și cine transmite meciurile.