VIDEO Fotbal | Ungaria: Claudiu Bumba a adus victoria lui Kisvárda. Alți doi români au jucat în această partidă, iar altul a fost rezervă

0
377

Fotbalistul român Claudiu Bumba a marcat golul prin care Kisvárda a învins-o pe Ujpest, cu 1-0, sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a 26-a a campionatului Ungariei,

Bumba a înscris în minutul 63 al partidei. Mijlocaşul român a primit și un cartonaș galben, fiind înlocuit în minutele de prelungire

Cornel Ene a fost integralist la gazde, iar portarul Mihai Mincă, rezervă. Andreiaş Calcan a jucat doar zece minute la Ujpest, fiind eliminat în minutul 55, după ce intrase la pauză.

La meci au asistat 800 de spectatori.

KISVÁRDA: Dombó – Melnik, Ene, Rubus, Protics – Lucas, Karaszjuk – Gosztonyi (Sassá, 63.), Cukalasz (Tischler, 63.), Bumba (Obradovics, 90+6.) – Viana (Szimovics, 82.). Antrenor: Bódog Tamás

ÚJPEST: Banai – Pauljevics, Heris, Risztevszki, Balázs B. – Onovo, Nwobodo – Rácz B. (Calcan, 46), Sedlacek (Perosevics, 83.), Simon K. (Bacsa, 80.) – Novothny. Antrenor: Nebojsa Vignjevics