Liga Florilor, SCM Craiova – Minaur Baia Mare 17- 22 © FOTO: Ionuț Greere | SPORTUL DOLJEAN

SCM Craiova a pierdut disputa de la Baia Mare, duminică, în fața celor de la Minaur, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 17 a Ligii Florilor MOL la handbal feminin. Gazdele s-au impus cu scorul de 25-17.

Craiova a făcut cea mai slabă repriză din ultimii ani și a intrat la cabine cu un deficit de 7 goluri de tabela de marcaj. Minaur a condus la pauză cu scorul de 15-8 ! Partea a doua a jocului a fost mai echilibrată, dar oltencele nu au pus deloc în pericol victoria celor de la Baia Mare.

SCM Craiova va juca în runda următoare în fața proprilor suporteri, fetele antrenate de Bogdan Burcea vor întâlni în Sala Polivalentă „lanterna roșie” HCM Slobozia.

MINAUR BAIA MARE – SCM CRAIOVA 25-17 (15-8)

BAIA MARE: Măzăreanu, Enache – Lisewska 7, Burlchenko 3, Cîrstea 3, Hotea 3, Seraficeanu 3, Popa 2,Argylean 1, Rysankova 1, Szolosi 1, Tamaș, Polocoșer, Pondar, Shteriova. Antrenor: Costică Buceschi.

CRAIOVA: Dhzukeva, Curmenț, Chetraru – Țicu 5, Savu 4, Zamfir 3, Colac 2, Klikovac 2, Tătar 1, Nikolic, Orsivschi. Antrenor: Bogdan Burea.

Aruncări de la 7 m: 3/5 – 4/4

Eliminări: 2×3 min – 3x3min