Voleibaliștii de la SCMU Craiova și-au luat revanșa în fața echipei Unrea Dej, după înfrângerea din turul campionatului. Lică&co au câștigat cu 3-1 și își consolidează locul secund în clasamentul Diviziei A1.

Meciul a contat pentru penultima etapă a sezonului regulat.

Formația antrenată de Dănuț Pascu s-a impus în primul set al întâlnirii cu 25-18, iar gazdele au restabilit egalitatea la seturi, tot 25-18. Craiovenii au trecut în avantaj după 25-21 în al treilea parțial al întâlnirii, iar setul patru a revenit tot craiovenilor, 25-17.

CRAIOVA:  Jovanovic 3 p, Wawrzyńczyk 11 p, Călin 11 p, Lică 30 p ! , Lupu 7 p, Suson 8 p, Sestan 3 p – Majstorovic (L).

SCMU Craiova în ultima etapă a sezonului regulat contra celor de la Volei Municipal Zalău. Meciul este programat sâmbătă, 29 februarie, de la ora 13.30, în Sala Polivalentă.