Universitatea Craiova a pierdut meciul amical disputat vineri, în compania elvețienilor de la FC Aarau, scor 1-0, în stagiul de pregătire din Antalya.

Unicul gol al partiei a fost marcat de Olivier Jackle, în minutul 44, dintr-o lovitură de la 11 m.

Universitatea Craiova în prima repriză: L.Popescu – Vlădoiu, Bălașa (c), Tiago, Juncu – Danciu, I.Popescu, Ivanov – Bărbuț, Markovic (35, Nițu), Baiaram.

Universitatea Craiova din minutul 60: Pigliacelli – Martic, Cosic, Acka, Mățel – Nistor, Mateiu (c), Cicâldău – Ivan, Roman, Mihăilă.

Alb-albaștrii joacă sâmbătă al treilea meci amical, trupa lui Corneliu Papură întâlnește formația poloneză Pogon Szczecin.