Volei | Echipa Națională: Un nou eşec pentru România. Tricolorii au pierdut cu Grecia şi sunt ca și eliminaţi de la Campionatul European

0
341

Naţionala de volei masculin a României a pierdut, luni, la Montpellier, cu Grecia, scor 1-3, penultima partidă din grupa C a Campionatului European. Scorul pe seturi a fost 25-23, 24-26, 25-27, 21-25, după 123 minute de joc.

Tricolorii au câștigat primul set al întâlnirii, dar le-au cedat pe următoarele trei, două dintre acestea fiind decise în prelungiri. Jucătorii noștri au oferit elenilor 23 de puncte doar din servicii greșite.

Cu 0 puncte, pe ultimul loc, tricolorii sunt foarte aproape de a rata calificarea în optimi, cu o etapă înainte de finalul partidelor din grupă.

În primele trei meciuri, tricolorii au pierdut cu Franţa (0-3), cu Bulgaria (0-3) şi cu Italia (1-3), iar miercuri vor juca ultimul meci din grupă, cu Portugalia.