SCM Craiova – SCM Rm.Valcea 19-25 | Liga Florilor, Etapa 15 | FOTO: Ionuț Greere

SCM Craiova a ținut pasul liderul Liderul Ligii Florilor doar 30 de minute. Vâlcea a dominat partida din Bănie și s-a impus cu scorul de 25-19, joi, în Sala Polivalentă din Craiova.

Partida dintre Craiova şi Vâlcea a fost echilibrată pentru 30 de minute. Ambele echipe s-au aflat la conducerea jocului, iar la pauză oaspetele au intrat în avantaj de un singur gol, 13-12.

Fetele antrenate de Florentin Pera s-au desprins imediat după pauză, iar gazdelor le-a fost destul de greu să mai revină.

Pentru SCM Craiova urmează meciul din Cupa României, luni, de la ora 17.30, la Cisnădie.